Itinerář – první dva měsíce

Tak už máme nahrubo vymyšlenej a zorganizovanej intinerář cesty až do 25. října ! Dneska ráno sem ošéfoval letenky 13.8. na Rhodos. Trochu nezvykle s Norwegian: Praha > Stockholm > Rhodos , ale vyšlo to ze všeho nejlevněji a v podstatě jenom o pár kaček dráž, než kdybysme jeli podle původního plánu 30h autobusem do Athén a pak dalších 24h by ferry na Karpathos. Z Rhodosu pak už jen přeplujem kousek na Karpathos. Tam pár dní pozevlujem u moře s kamarádem Ráďou, kterej tam maká na windsurfingový základně
(https://www.facebook.com/pages/Anemos-Windsurfing-Club-Mistral-Karpathos/140421419303164)

V sobotu 24.8. zase sednem na ferry a přes Rhodos se poplavíme až do Tureckého Marmarisu. Přes Couchsurfing si tam sháníme nějaký kontakt na naše první dny v Turecku. Celkově máme na Turecko něco málo přes 3 týdny a chystáme se vyrazit z Marmarisu dál na východ projít si několik národních parků a pak to stočit přes Kappadokii na sever směrem k Černému moři. Podél jeho pobřeží se pak postupně dostat až do Istanbulu, odkud nám 19.9. letí letadlo do Indie.

Žádost o indická víza by mohla vyjít na samostatnou kapitolku, ale je toho o tom už po českých internetech napsáno tolik, že se mi do toho ani nechce. Když by chtěl někdo poradit, tak se může klidně ozvat. Snad jenom upozornění: Pozorně si pročtěte, co všechno je potřeba k té žádosti doložit a mějte to všechno připravené. Je to velká byrokracie a každá chyba se trestá vyhazovem od okýnka a tudíž ztrátou času. My jsme byli připraveni a tak jsme z toho vyvázli dobře, protože před náma bylo asi 6 lidí a každému něco chybělo, takže jsme šli na řadu rychleji, než jsme podle počtu lídí v čekárně předpokládali.

Opět sme se kvůli co největší úspoře pokoušeli najít co nejvýhodnější letenky a nakonec to nejlépe vyšlo se Saudi Arabian airlines, takže se během naší cesty podívame i do Arábie na letiště, které je pouze 80km od Meccy. Trasa: Istanbul > Jeddah > Hyderabad. Abysme nemuseli řešit komplikace během žádosti o indická víza, tak jsme si v Hyderabadu rovnou i na první 2 noci zarezervovali hotel přes Agoda.com za relativně příznivou cenu, i když víme, že pak na místě to půjde ještě mnohem levněji, ale po dlouhé cestě letadlem bude fajn, když nebudem muset hned nic řešit a prostě jenom sednout na bus nechat se odvézt do centra kousek od hotelu. V rámci prohlídky města se rovnou stavíme i na vlakovém nádraží a koupíme jízdenky do Nalgondy, kde by nás ubytoval jeden master z Couchsurfingu. Tam se také rozhodnem, podle aktuálních podmínek a situace na místních silnicích, jestli budem pokračovat dál vlakem nebo oživíme náš starší plán a pořídíme si levnou motorku. Každopádně tak jako tak budeme pokračovat dál na východ až skoro k pobřeží přes Vijayawada a Rajahmundry a pak dál na sever okolo pobřeží až do Kalkaty. Přesnou trasu ani waypointy ještě nemáme, ale to pak průběžně doladíme a samozřejmě budem i sem průběžně házet trochu podrobnější reporty a fotky. Celkově máme na Indii 5 týdnů a čím toho o ní víc zjišťujeme, tím víc se se jí bojíme, ale my se s tim nějak poperem.

Na 24 října pak máme zarezervovanou letenku s AirAsia: Kolkata > Bangkok, takže od 25. řijna budem v Thajsku, ale tam zatím nemáme žádné konkrétnější plány protože to je ještě daleko. Každopádně se tam potkáme asi s kamarádama trutnovákama a zároveň s našima starýma známýma Petrem a Janičkou, se kterýma se už nejmíň rok domlouváme na setkání a na nějaké menší společné dobrodružství na palubě jejich lodi. (viz. http://www.klubko.net ). V Thajsku máme rozjednané ještě další zajímavé aktivity, ale zatím je trochu předčasné tu o tom psát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jazyk:

Odebírejte blog emailem

Zadejte vaši emailovou adresu k přihlášení odběru blogu a upozornění na nové příspěvky emailem.