Koh Samui

Před časem se nám z Prahy ozvali kamarádi, Pája a Pája Tatarovi, že se plánují chvíli vyvalovat na ostrově Koh Samui, tak ať se stavíme. S radostí jsme kývli, konečně po x týdnech známé tváře. Po dalších pár dnech v Bangkoku se na necelý týden stěhujeme opět na ostrov. Tentokrát na druhou stranu Thajského zálivu na jeho jihozápadní část. Koh Samui je další celkem vyhledávané místo, ale sezóna ještě nezačala, pršet ještě nepřestalo a krom toho si Tataři vybrali krásně klidný resort Am Samui. Jasná pohoda.

A teď jak se do té pohody dostaneme. V Bangkoku v našem hotelu měli nabídku až tam za 1 600 bathů. To se nám zdálo dost. Vyrazili jsme na Khaosan Road, hlavní bangkokskou turistickou ulici – stánky, masáže, bary,… a cestovní agentury. Doprava na ostrov za 700 bathů, to vypadá zajímavě. Zajímavá byla ostatně každá minuta od chvíle, co jsme se ve stanovený čas dopravili na místo odjezdu. Odtud nás měl odvézt taxík, jak jsme pochopili a asi i zaplatili, na letiště, kde se přesedá do nočního autobusu, který odveze pasažéry do 710 km vzdáleného přístavu a pak lodí na ostrov. Na místě odjezdu se sešlo několik cestovatelů a pak přiběhl nějaký organizátor, ať jdeme za ním. Jen projít ulicí zabralo 20 minut, naháněč sbíral další pasažéry u každého druhého stánku. Když už nás bylo pořádné stádo, zavelel muž něco jako “Za mnou!” a vypálil přeplněnou ulicí na hlavní silnici, tam nás za pochodu předal dalšímu naháněči, ten pak utíkal s náma všema baťůžkářema v zádech do další uličky a pak ještě další menší uličky, minuli jsme další skupinu pomatených batůžkářů mířící opačným směrem za jiným naháněčem.. hlavně se nezamotat.. pak jsme pokračovali ještě užší uličkou, vešli jsme do jakési tělocvičny s ringem a boxovacíma pytlema, slušně jsme sportovce pozdravili, prošli skrz a dál do uličky až jsme po 15 minutách svižné chůze různejma zkratkama byli posazeni do nějakého baru. Čekáme. Občas se objevil člověk svolávající cestující do různých destinací. Po hodině se konečně ozvalo Koh Samui! Došli jsme s batohama pečlivě oblepenýma tejpou, aby do nich nemohl nikdo nenápadně nakouknout, k autobusu. Řidiči ho ještě v rychlosti zespodu doopravili, posadili jsme se na výhodný, příjemně prostorný místo a konečně vyrazili. Na hlavu mi celou noc kapala voda, která kondenzovala po celé délce klimatizačního potrubí, nakonec se Filip slitoval a vzal si moje místo.
Ráno nás autobus vypliv na nějakém překladišti. Dostali jsme na trička barevné nálepky podle toho, kdo kam jede. Po půlhodině jsme byli my se žlutou nahnáni do dodávky. Odvezla nás na jiné svoziště, vysadila a zmizela. Po půlhodině přijel autobus. Po další půlhodině přijel někdo s lístkama na loď, konečně jsme se naskládali do busu a po hodině jsme vyskakovali v přístavu. Loď přijela asi za půl hodiny. Po hodinové plavbě vystupujeme na ostrově, odháníme taxikáře s tím, jestli se s těma cenama nezbláznili a míříme z mola a z jejich dosahu. Nakonec nám došlo, že se taxikáři samozřejmě zbláznili, bohužel všichni do jednoho. Jedou podle tabulkových cen a jsou zhruba 5x dražší, než v Bangkoku. Zhroutili jsme se tedy do jednoho vozu a těšili se na Páju s Pavlem.

Pět dní jsme s Tatarovejma hodně příjemně vegetili. Am Samui resort je krásné místo, na náš styl cestování celkem luxusní bungalovy (ovšem s hodně příjemnou slevou) mezi palmama u moře a bazénu. Na pár dnů jsme si půjčili skútry a ostrov celý objeli. A zase jsme si užívali výborná jídla..

Mezi atrakce, které na ostrově jsou, patří například dva skalní útvary, připomínající mužské a ženské přirození. Thajský název je dědeček a babička. Zajímavé je, že se tu fotilo daleko víc turistů než u nedalekého parku, kde se můžou lidé projet na slonech. Nás  spíše zajímala hodně příjemná hospůdka vestavěná terasovitě z klád do skal kousek za oním falem. Ideální pro milovníky západů slunce. Vrátili jsme se tam několikrát.

Když zrovna lilo, nikomu z nás to nevadilo. Jednak pršelo především v noci, případně ráno, výjmečně dopoledne. Stejně jsem lenoch a z postele mě většinou nic nehoní, kromě Filipa nebo snídaně. U vedlejší chatky se zabydlela místní fena s pár štěňátkama. Ani jsme jí moc nelákali, stačilo dvakrát nakrmit, a sedm štěňat okupovalo naše schody. Brzo se naučili vydrápat i na verandu.

No, a nenakrm to…

Po pohodě na Koh Samui jsme se na pár dní opět museli vrátit do Bangkoku. Možná už by bylo na čase se s něčím svěřit. My sami to víme poměrně dlouho, ale samozřejmě vyplácnout to všem hned ze začátku nešlo. Zcela mimo plán, nečekaně a samozřejmě né úplně ve chvíli, kdy jsme chtěli, jsme zjistili, že jsme těhotní. Po původním zarmoucení ze zkaženého cestování jsme se vzchopili, ještě v Turecku vše konzultovali s doktorem a v cestování pokračujeme dál. Piráta si mimochodem vezeme už z Čech. A tímto citlivě oznámený překvapením se teď rozloučíme a víc brzy příště :).

2 thoughts on “Koh Samui

 1. Anonymous

  Gratuluju!!! Asi před týdnem jsem si to zrovna říkala, že přijedete s dárečkem ;)))

  Adéla

  Reply
  1. Anonymous

   Lepší s “pirátem” než s fenou a pár štěňaty :-)
   Aspoň nám bude mít kdo vydělávat na penzi.
   Gratuluju.
   P.H.U.

   Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jazyk:

Odebírejte blog emailem

Zadejte vaši emailovou adresu k přihlášení odběru blogu a upozornění na nové příspěvky emailem.