Koh Tao

Ozývají se hlasy, že je čas připsat pár řádek. Což nás samozřejmě těší.

Od srpna jsme jen pendlovali z místa na místo, maximálně se někde zdrželi pět nocí. Takže vzhledem k našemu jistě požehnanému stavu a také přibývající otravě z neustálého přesouvání přišel čas na změnu. Tu jasně nabízel ostrov Koh Tao. Pronajali jsme si bungalov na dva měsíce a čekali, až dorazí kamarádi, Pája a Jana Tommovi. Zůstanou několik měsíců. Pavel si tu vloni dělal freediverský kurz, po novém roce si udělá instruktora a Janička s potápěním taky začne. Freediving je vlastně nádechové potápění. Takže žádné přístroje, zjednodušeně se dechovým cvičením dosáhne toho, že pod vodou vydržíte několik minut. Už z Čech byl freediving i náš plán. Nicméně Igor, což je pracovní název toho malého vejlupka, by to zřejmě v téhle fázi těhotenství neocenil. Takže mně zbyla akorát jóga. Během dní, co si Filip dělal první a druhý level potápění, navíc vydatně lilo, takže mi nezbývalo než viset v hamace na verandě bungalovu a číst si.
Filip o potápění napíše samostatný článek, já zatím popíšu místní nicnedělání. Jistě to bude zajímavé čtení.

Ostrov má asi 7 km, je celkem známý mezi potápěčema (taková fabrika na nové). My bydlíme mimo hlavní turistickou část. Do potépěčské školy i na jógu to máme pár kilometrů pěšky. Jsme vlastně zastrčeni v krásné přírodě. Až na řev kohoutů z místní farmy, rachot všemoznejch brouků, halekání několika druhů ptáků a jekot zběsilých veverek je tu docela klid. Náš bungalov je skoro nejvýš ze všech. Je docela dřina se k němu vydrápat. Bydlí v něm snáma mimo jiných i Hugo. Hugo teda hrozně dupe, ale máme ho rádi.

Pokud jde o počasí, je častěji zataženo, než slunečno. Případně sluníčko velejzá jen odpoledne. To samozřejmě nezabrániko Filipovi, aby už uplně zčernal. Stmívá se tu něco po šesté. Teploty odhaduji od 27 do 32°C přes den, v noci o něco málo méně. Do spacáků se chumláme, jenom když je nějaká noční průtrž. Tady když lije, tak pořádně.

Moře vypadá na první pohled nádherně. Při bližším pohledu pak už jen celkem pěkně. Při snaze o nějaké šnorchlování je už jen plné sraček. Viditelnost skoro žádná. Ve vodě je rozloženo spousta bordelu. Sem tam nějaký ten plast, spíš je však vše oganického původu, což ale asi nikoho moc neuklidní. Předpovědi tvrdí, že tak za týden bordel odpluje a moře bude konečně krásně průzračné. Na to už všichni netrpělivě čekáme, šnorchluje se tu krásně, je tu spousta ryb, včetně žraloků černoploutvých (jsou to takoví prckové a najdete je možná na fotkách z Chiang Mai z podmořského akvária). A navíc Pája s Janičkou to tu mají napotápěné, takže máme super průvodce. Pánové navíc vydržej pod vodou daleko dýl než my a pro nás je to motivace se taky trochu snažit.

Ještě musím zmínit Buggynu (tady je těch zvířat tolik, že o nich prostě nejde nepsat). Jednou nám ráno radostně slintala nad postelí a od té doby se nás víc jak týden držela. Nás to bavilo, chodila s náma na procházky, honila vyděšený motorkáře, plavala v moři. Jenže pak začala hlídat. Už jen to, že tu byla, se domácím nelíbilo. Když na ně pak ještě začala štěkat, rozhodli jsme se jí přenechat někomu jinému. Jednou jsem jí vzala na jógu a tentokrát jí nebavilo venku čekat, a odkráčela. Ale moc dobře ví, jak si poradit, starost o ní nemáme.

Dneska tu pro změnu zešílely veverky. Už od rána byly na ránu. Honilo se jich tu dokola asi pětadvacet, čtyři támhle, šest támhle. Přestalo to dávno být roztomilé. Pištěj, vřeštěj a skáčou po střechách bungalovů, což je docela randál. Klidně mi prolítli po verandě, div mi neskočily na nohu. Všude po městě jsem tu viděla prodávat takové dřevěné praky… no, radši nic.

Před obědem veveřice konečně utichly. Konečně naplno vynikli všichni ti kohouti odnaproti.
Prostě idylka.

FOTOGALERIE JE TADY. Na začátku jsou ještě fotky z Pai na severu Thajska nedaleko barmských hranic. Jsou tam například obrázky z přírodních termálních pramenů. Některé měly až 90 °C. Bylo možné to otestovat, stačilo koupit v baru syrová vajíčka a uvařit si je. Zbytek je ostrov Koh Tao

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jazyk:

Odebírejte blog emailem

Zadejte vaši emailovou adresu k přihlášení odběru blogu a upozornění na nové příspěvky emailem.