O nás

Oba ročník 81. Filip ajťák, specialista na Siebel. Já asistent režie v českotelevizním zpravodajství, občas psaní nějakých článků. V roce 2012 jsme se rozhodli, že vyrazíme cestovat. Našetřili jsme, opustili zaměstnání i byt, rozdali věci a po asi měsíční rozlučkové kalbě vyrazili směr východ. Prvních pět týdnů nejlépe vystihuje toto:

Collage (1)

Těhotenství bylo ve stadiu 5,5 týdne. Že by ta kalba? Hrůza a děs polevily, vše jsme podřídili této novince a radám lékařů a jelo se dál. Cestovali jsme po Řecku, Turecku, Indii, Thajsku, Malajsii, Vietnamu. Nejdéle jsme byli v Thajsku. Filip se stal freediverem, já velrybou. Do Čech jsme se vrátili 6 týdnů před porodem. Matěj se narodil v květnu 2014. A čas letí jako splašenej…

IMG_0943

… a mimino splašeně roste. Takže, co dál? Čekat patnáct, osmnáct let, než ho vyženem a splníme si sen, cestování na vlastní plachetnici? No, sen se nám začal zhmotňovat poměrně záhy, kdy jsme využili nenadálý příležitosti a skočili po Carmen. 11,30 metrová ocelová námořní plachetnice s velice zajímavou historií. Postavena byla v Československu podle plánů Van de Stadta.

Carmen

Rozhodli jsme se jí celou rozebrat, renovovat co bude třeba a zase složit. Trvalo to celý loňský léto a pokračujeme už i letos (2016). Stihli jsme většinu interiéru. Práce nás čeká ještě hodně. Vyjet chceme letos koncem léta (oproti původnímu plánu letos na jaře). Proto nás pečlivě sledujte a hlavně držte palce, ať to stihnem.

Abysme nezaháleli, já si v zimní pauze udělala průkaz VMP a Filip RYA.

Plány

Za prvé vypadnout doopravdy letos. Pojezdit něco zřejmě po Středomoří. Pak přes zimu zas budem muset něco vydělat, uvidíme jestli v Čechách anebo někde po Evropě. Filip občas nějakou nabídku dostane. Vzhledem k nepříznivému šmelení ČNB s kurzem koruny by nám vůbec nevadilo dostávat výplatu v ojrech.

Pořád  máme sen přeplout Atlantik, možná i Pacifik. Vlasntě slovo sen není až tak výstižný, my to prostě chceme a vidíme to jako reálnou budoucnost, jen zatím nevíme, kdy.

Kontakt

Pokud budete mít nějaké dotazy, návrhy, nápady nebo chuť podělit se o své zkušenosti, ptejte se nás klidně na blogu v komentářích.

Anebo soukromě na email info@ficzech.cz

Stránka na Facebooku S/Y Carmen

Aja & Filip
& Matěj

Jazyk: