“Praktický” průvodce balením

Celé tři dny do odletu.

Bez příznaků cestovní horečky.
Vyšilovat bych zvládla, ale není čas; stěhování, práce, úřady… Nejtěžší bylo samozřejmě loučení s mamkou. Další poměrně náročná záležitost je balení, už jenom myslet na to stálo spoustu sil. U mě zkušenosti nulový. Na pár tejdnů jsem vypadla z Čech cekem často, jenže s autem. Tam se vejde krámů… jeden 60 l batoh na x měsíců zatim jinej level, seznam jsme ladili dlouho.

Chcem to tak, aby se vše včetně příručních zavazadel komplet vešlo do batohu (každý máme samosebou svůj). Dál by se nám hodilo, kdyby měl každý batoh tak 10-12 kilo. První nadšené kontrolní balení proběhlo před měsícem. No… pohled na váhu trošku zabrněl. Více než 14, resp. 16 kilo, sakra. Co jako vyhodit? Vždyť jsme se tak drželi zpátky! Nakonec jsme se vykašlali na to s sebou táhnout stan, což ale mně bylo dost jedno, táhnul by ho Filip. Já jsem se rozhodla vzít jen poloviční lékárničku, místo příboru jen lžíci a podobně. Po druhym kontrolnim balení jsme oba byli kus přes 13 kg. Při tom úplně nejvostřejšim balení ale budu ráda za čistejch 14. Bez jídla a vody.
Stolní větrák a kocourek na pomazlení se nevešli. Co už… jinak na budoucí kočičí suplenty jsem vybavená očkováním proti vzteklině. I když Filípek stejně všechno odežene.
Berem si: spacák, alumatka, prýultralehká hamaka, lékárna, ručník plavky brejle a šnorchl, boty a sandály, pláštěnka, nějaká elektronika, čelovka, nepromokavý batoh (lehký vodácký nepromokavý vak), ledvinka a pouzdro na tělo na doklady a pouzdro na brejle, lžíce, kudla, malý dalekohled, malý hrací karty a míčky na žonglování a malinký šachy, provázek, tenkou šňůru na prádlo a místo kolíčku pírka do vlasů – díky, Nino!, nějakej krém mejdlo repelent a alkoholová dezinfekce na ruce, šitíčko a to je zhruba všechno. Jo, a oblečení – beru tři nahraditelný trička s rukávkem, šortky, dlouhý kalhoty s možností vykasání, softšelku, moira s dlouhym a prádlo a to je asi všechno.
Prostor pro odlehčení je, dopracujem se cestou.
Ještě stojí zato příhoda o dovybavení lékárničky. K chiriugickýmu šití jsme od kamaráda dostali lekci šití ran. Druhej den jsme se tomu v čekárně na pohotovosti po Filipovym manévru s nabroušenou sekerou docela smáli. Čtyři krásný stehy, doktor Filipovi taky znovu vysvětlil, jak na správný uzliky. Ale to už stejně všichni znáte :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jazyk:

Odebírejte blog emailem

Zadejte vaši emailovou adresu k přihlášení odběru blogu a upozornění na nové příspěvky emailem.