Řecko: skvělý jídlo, žádnej shon, vedro a vichr

Na Karphatosu vedro jako kráva. Zakotvili jsme na JV cípu ostrova ve windsurfingový základně Mistral, kde maká Ráďa, za kterym jsme přijeli. To místo si nevybrali náhodou. Fouká tu fakt neskutečně. Nepřestává nikdy. Nebylo lehký si na to zvyknout. Jako, slož si v tom větru ručník. Filip při snaze oblíknout si košili poznamenal, že je to těžší než oblíknout rozjančený mimino. Spíme ve stanu, kterej se nad náma zmítá, šustí a dokud jsem se pořádně nevylila, tak jsem se nevyspala. Párkrát nás ráno vzbudila banda místních rozjívenejch štěňat, který na základně řádili s ostatníma kdovíkolika psama, jejichž páníčkové tam buď pracujou, nebo přijeli surfovat. Většina těch čoklů si je dost podobná, protože právě tam si je páníčkové pořídili. Zvěřinec to byl slušnej. Prostě Řecko.

Karphatos je vcelku řídce osídlenej ostrov, daj se tu najít krásný opuštěný pláže i samozřejmě místa zaplácaný turistama. Na tři dny jsme si pujčili skútra a pěkně si ostrov objeli. V tom fičáku docela sranda, akorát jsme oba cejtili škrábání v krku a já po večerech nosila regulerně bundu (asi jako jediná na ostrově), protože jsem se bála, že si ten rozškrábanej krk ještě zablokuju. Benzínek je tu poměrně dost, nicméně jsou všechny soustředěny do jedinýho města. Vyplatí se s tim počítat. Podobně je to i s bankomatama. Na placení kartou si tu moc nehrajou. Takže mít natankováno a mít keš. No ne vždycky je to ale tak jednoduchý. Když jsme naposledy chtěli zaplatit keš za tankování, tak nám slečna na benzínce oznámila, že ta naše dvacka je falešná. Když jsme ji pak porovnávali s ostatníma, fakt teda byla, ale na první pohled pro člověka, kterej neví, že si na to má dát pozor, cekem slušnej kousek. Slečna řikala, že se to tu prej stává. Dostali jsme ji asi někde ve městě v trafice. Chvíli jsme se ji snažili prodat kamarádům za deset euro, ale nechytli jsme se.

Když jsme vrátili skútr, plánovali jsme den zevlit, ale ono to moc nešlo. Jsme sakra na windsurfingový základně! Dohodli jsme se s klukama tady (svalnatý opálený surfeři :) a jeden si nás vzal pod křídlo. To prkno, resp. teda spíš matračka pro začátečníky nebyla na tý vodě vůbec stabilní, ale oboum nám to šlo docela dobře. Po třetim dnu už jsme dostali lepší pkrno a pátej den, kdy jsem plachtila už jen já, jsem dostala ještě lepší. Filip si radši už šetřil záda. Určitě se nám povedlo vytěžit něco málo z plachtění a windsurfing je prostě Sooo Amazing!!!!, když použiju americkej styl obdivování.

V sobotu večer jsme se s těžkym srdcem rozloučili s celou bandou a naskočili na trajekt směr Rhodos, přestupní stanice do tureckýho Marmarisu. Mimochodem hodně zajímavá parta u Rádi na Mistralu, zažili jsme s nima moc příjemný chvíle.

Na Rhodosu jasme pak přespali na prázdnym parkovišti u přístavu na odstavenym návěsu. Místo doslova tři metry od nás, hned vedle návěsu, si vybral za ideální nějakej místní klátič a jal se tam v autě i vedle auta ojíždět nějakou slečnu. Když nám po nějaký chvíli došlo, že se nám to ale doopravdy nezdá, začali jsme to s Filipem nahlas komentovat, chlapík ale nedbal. Tak jsem se zvedla a něco na něj houkla, takže vykulenej naskočil nahej do auta, zabouchl za sebou a za tou uhejkanou slečnou dveře a zmizeli.

K řecký kuchyni se toho moc novýho říct nedá. Skvělá a zdravá. Chutnalo nám všechno, musaka, souvlaki nebo stifado na jakýkoliv způsob (to je dlouho dušený maso s jakoukoliv zeleninou). A samozřejmě výborný mořský potvory. Pobavil nás jejich beefsteak. Při jedný večeři jsme si všimli, že je za krásnejch 7 euro. Tak si ho nás pět objednalo, já si ještě poručila medium/rare. Byl to normální hovězí karbanátek, hlavně že jsem ho měla medium. Takže ne všechno je takový, jak se tváří. Při objednávání brambor je taky dobrý se ujistit, že to nebudou hranolky, pokud je někdo nemá rád.

4 thoughts on “Řecko: skvělý jídlo, žádnej shon, vedro a vichr

 1. Anonymous

  Zdarec výletníci,

  super zpestření, super čtení, super fotoseriál takhle u uzávěrky! Děláte mě chutě každým coulem.
  Tady chčije a chčije a už jsem dneska poprvý zatopila v kotlu. Ale máme nový kotě … :D!.

  Pusu Zuzka veselá s malým

  Reply
 2. sest ziraf

  Tak díky za pochvalu, jsem si říkala jestli to časem vůbec bude bavit někoho číst. Teď například po druhým dnu v Turecku už by se pomalu dal napsat další článek :)

  Jinak ještě dodělám galerii z Řecka a poslu odkaz

  Reply
  1. Anonymous

   Kdybyste seděli doma na prdeli nebo v Tunelu a lili to do sebe, tak žádnou galerii nemusíš dodělávat :-))))))))))))))))
   Mimochodem – Zuzku s malým, to bych rád viděl :-)))
   Pecivál

   Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jazyk:

Odebírejte blog emailem

Zadejte vaši emailovou adresu k přihlášení odběru blogu a upozornění na nové příspěvky emailem.